spring

مخزن اسيد

spring
social
aboutدرباره وبلاگ
موضوعات موضوعات
spring

مخزن اسيد

معرفی انواع مخزن استیل

جمعه یازدهم 4 1400

مخزن استیل بدلیل کاربردهای زیادی که دارد امروزه مورد توجه بسیاری از مهندسین و کارفرمایان قرار گرفته است. در این مقاله ما شما را با انواع مخازن استیل آشنا می نمائیم و مزایا و معایب هر یک را نسبت به دیگری بیان خواهیم نمود.

انواع مخزن استیل

مخزن استیل تک جداره

مخزن استیل دو جداره

مخازن استیل سه جداره یا پروسس تانک

و این مخازن از لحاظ جنس ورق به انواع ورق 304، ورق 316 و ورق 307 تقسیم می شوند.

مخازن استیل تک جداره

مخازن تک جداره استیل از پر مصرف ترین نوع مخازن استیل می باشند. این مخازن از 500 لیتر تا ظرفیت های بالای 150 متر مکعب بر اساس درخواست کارفرما تولید می شوند. همچنین جنس ورق مخزن تک جداره تفاوتی ندارد و بر اساس نیاز کارفرما تعیین می شود.

از آنجاییکه خاصیت ضد زنگ بودن یکی از اصلی ترین خصیصه های آلیاژ استنلس استیل میباشد ، علت اصلی مصرف این آلیاژ در صنعت غذا ، دارو و مواد شیمیایی میباشد . در این صنایع برای ساخت تجهیزات و ماشین آلات کاربردی در بخش هایی مانند  نگهداری ، فرآوری و بسته بندی محصولات از این آلیاژ ( استنلس استیل ) استفاده میشود . شرکت پویا صنعت مبدل نیز به جهت اینکه سازنده ماشین آلات صنایع غذایی ، دارویی و شیمیایی میباشد و طراح و سازنده خطوط تولید مواد غذایی ، دارویی و شیمیایی است ؛ از این آلیاژ برای ساخت تجهیزات خود استفاده میکند . 

یکی از این تجهیزات مخازن  استنلس استیل با آلیاژ 304 و 316 هستند ، مخازن در حالت های استقرار مختلف با ظرفیت و ضخامت های مختلف ، برای نگهداری و فرآوری انواع مواد و محصولات مورد استفاده قرار میگیرند .

مخزن تک جداره استیل و برای نگهداری محصولات غذایی ، دارویی ویا شیمیایی که PH آنها در حالت خنثی هستند میباشد . این مخزن در دو حالت خوابیده و یا ایستاده قابل طراحی میباشد . 

مخازن دو جداره استیل

مخزن استیل دو جداره از انواع دیگر مخازن استنلس استیل می باشد که در ظرفیت های مختلفی قابل تولید هستند. در مخازن استیل دوجداره یا سه جداره بودن ربطی به فشار و مقاومت بدنه ندارد و علت اضافه شدن جداره به قصد عملیات خاصی می باشد. به عنوان مثال هدف از جداره دوم ممکن است جلوگیری از پرت حرارتی باشد. استفاده از پشم شیشه، پشم سنگ و سایر عایق های حرارتی بین جداره اول و دوم مخزن استیل برای این هدف می باشد.

مخزن سه جداره استیل یا پروسس تانک

مخزن سه جداره استیل در حالت کلی در مواردی کاربرد دارد که خریدار قصد تغییر در خاصیت های و فرآورده و سیال مورد نظر را دارد. 

یکی از اصلی ترین کاربرد مخازن سه جداره استیل تغییرات دمایی محصول می باشد. موارد کاربرد این مخازن را می توان به صورت زیر بیان کرد:

تبادل حرارتی

مخلوط سازی

فرآوری محصول

نگهداری و ذخیره محصول

یکی دیگر از دسته بندی های مخازن استیل بر اساس شکل ظاهری آنهاست :

شکل ظاهری مخزن استیل

مخزن استیل عموما به حالت استوانه ایستاده ساخته می شوند که بیشترین تیراژ تولید را شامل می شوند. اما میتوان شکل هندسی این مخازن را بصورت زیر دسته بندی نمود:

  1. مخزن استیل استوانه ای
  2. مخزن استیل مکعبی
  3. مخزن استیل هرمی
  4. مخزن استیل کروی
  5. مخزن استیل مخروطی

4 مدل مخزن ذخیره سازی مواد شیمیایی از جنس استنلس استیل

مخازن شیمیایی از جنس استنلس استیل برای تأمین نیازهای عظیم ذخیره سازی صنایع، به گزینه ای عملی و بسیار مناسب برای همه کارفرمایان صنایع تبدیل شده است.

مخازن استیل در انواع مختلفی در بازار موجود است که به دلیل مقاومت، قابلیت اطمینان، دوام، ظرفیت ذخیره سازی، مقرون به صرفه بودن، کاربردهای همه کاره و مقاومت در برابر خوردگی طرفداران بسیاری دارند.

مخازن استیل بصورت سفارشی سازی و خاص متناسب با نیاز شما طراحی و تولید می شوند. شما متعجب خواهید شد اگر بدانید که واحدهای مدرن تازه ساخته شده می توانند بیش از 600000 گالن مواد شیمیایی و مایعات را بدون بروز مشکل در داخل مخازن استیل ذخیره کنند.

در ذیل به بررسی 4 نوع مخزن استیل مورد استفاده جهت ذخیره سازی مواد شیمیایی خورنده و بهداشتی می پردازیم :

  • مخزن استیل 316
  • مخزن استیل 304
  • مخزن کربن استیل
  • مخزن فولادی آلیاژی نیکل

جهت استعلام قیمت مخزن استیل اعم از دوجداره و سه جداره یا پروسس تانک با همکاران من در شرکت ناب زیست تماس بگیرید.

02188721092

X